Gelişmiş Arama
 
Kayıtlı Kullanıcılar


   Beni hatırla?

Rastgele İmaj

Bebek odası
Bebek odası
Yorumlar: 0
GulaSor

 


Yeni Doğmuş


Yeni Doğmuş

            
Yeni Doğmuş
Açıklama: BEBEK BEZİ VE PİŞİK

Yeni doğan bebek, tuvalet kontrolünü hayatının ilk dönemlerinde yapamaz. Bebek idrar ve dışkısını kontrolsüzce dışarı atar. Bu atıklar, bebeğin son derece hassas olan cildi üzerine, tahriş edici etkiye sahiptir. Cildin yüzeyindeki ince, koruyucu yağ tabakası, bu nem ve atıklarca geçilir ve cilt tahriş olur.

Buna fırsat vermemek amacı ile, insanoğlu çok eski devirlerden beri, bebeklerin altına, atıkları emebilecek ve cildi mümkün olduğunca kuru tutacak yaprak, toprak ve daha sonraları bezler koymuşlardır. Günümüzde kağıt bazlı, bir kez kullanımlık bebek bezleri, bu konuda en yaygın kullanılan çözümdür.

İster kumaş, ister kağıt bezler kullanılsın, zaman zaman bebeklerin poposunda kendisini parlak kırmızı renk ile gösteren tahriş durumları ortaya çıkar. Bu tablo pişik olarak adlandırılır. Neyse ki pişikler çoğunlukla çok ciddi tablolar halinde seyretmez. Bazı basit, temel koruyucu işlemler, bebeği pişikten veya daha ciddi durumlardan korur.


pişiğe dikkat:)yoksa bağlatmaz altını:):)
Anahtar Kelimeler: yeni, doğmuş, bebek, resimleri
Tarih: 27.06.2007 07:25
Hitler: 55733
İndirmeler: 0
İzlenme: 4.00 (6 Oylar)
Dosya Boyutu: 38.0 KB
Gönderen: GulaSor


Yetkili: Yorum:
Bu imaj için yorum bulunmuyor.
Önceki İmaj:
Tipe bak Tatllım  
 Sonraki İmaj:
yeni doğmuş

 

  Design by 7dana.com  

Sitemizde Yer Alan Resim ve Fotoğraf lar Sizler için internetten Derlenmiştir Bu sitede Yer Alan Bütün Resim Ve Fotoğrafların Telif Hakları Sahiplerine Aittir... Eğer Sitede Telif Hakkı sizde bulunan bir meteryal var ise resimland[at]hotmail.com adresinden bildirin..

Hosting Gizlilik Politikamız |Resimler| Resimler| Resimler | Bebek Resimleri|

RSS Feed: Yeni Doğmuş (Yorumlar)